Bajrangi Bhaijaan - İzlenilesi Bir Film!

Gene bir Hindistan filmi ile karşınızdayım! Böyle güzel filmler çıkınca karşıma bahsetmeden geçmek olmaz.Hikayesine,oyunculuğa,müziklerine hayran kaldım desem...

Oyuncular;
Salman Khan
Harshaali Malhotra 
Kareena Kapoor
Nawazuddin Siddigui


Konusu;

Pakistan'ın Sultanpur köyünde yaşayan 6 yaşında ki Shahida oyun oynarken uçurumdan düşer oradaki çıkıntılı bir ağaca takılı kalır.O olaydan sonra konuşma yeteneğini kaybeder.Annesi tekrar konuşabilmesi için bir umut Delhi de ki Hazreti Nizaar türbesine götürür.Dönüşte Tren bakım için mola verir ve Shahida dışarda yavru kuzuya yardım etmek için dışarı çıkar. O sırada annesi de dahil tren deki çoğu insan uyuyordur.Tren hareket etmeye başlar ve Shahida dışarıda mahsur kalır.Daha sonra Hindistan istikametinden gelen  gelen yük trenine biner tekrar memleketine gitmek umuduyla fakat tren tekrar Hindistan'a hareket eder.

Pawan Kumar Chaturvedi nam-ı diğer  Bajrangi dinine fazlasıyla bağlı bir mürittir.Her gördüğü maymuna dua ya durur.Asla yalan söylemez,Müslümanların ibadet mekanlarına girmez eğer yanlışlıkla bastıysa hemen tanrısından af diler.Fazlasıyla saf ve temiz bir insandır.

..ve bu küçük dilsiz kız ile karşılaşan Bajrangi onun ailesini bulmak için , insanı hem ağlatan hem güldüren hem de  düşündüren bir yolculuğa çıkartır bizi..  
2 saat 43 dakika nın zerresinden sıkılmadan izleyeceğiniz bir yapım.Müzikler dozunda ve sizi bağımlı yapan türden..sonunda ağlaya ağlaya canım çıktı.Yanlış anlaşılmasın mutluluk gözyaşlarıydı onlar^^Gerçekten son zaman da izlediğim en harika bir yapımdı.Zaten küçük kızın sevimliliği ister istemez bağlıyor sizi ekrana^^

Ve bir itirafta bulunabilir miyim :) ..Salman Khan 'ın ilk defa izliyorum desem :D uzun zamandır hint film izlememiş olabilirim belki ama eskiyi düşününce hiç izlediğimi hatırlamıyorum.Namını çok duydum orası ayrı^^ Sanırım görsel olarak pek cezbedici gelmemişti o zamanlar:P neyse geç olsun ama güç olmasın:))Filmin çok sevdiğim müziklerinden ve filmden sahnelerle sizi baş başa bırakıyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Türkiye'nin Blog Yazarları Ajandası
Bumerang - Yazarkafe